Kosmetyki to uniwersalny prezent na każde święto, ale z roku na rok asortyment się powiększa, kupujący coraz bardziej “wchodzą w temat”, a przed produktami stawiane są coraz większe wymagania. Ten trend zmienił prosty i szybki dobór kosmetyków w subtelną sztukę o wielu niuansach. I choć połowa z nich to tylko chwyty marketingowe, to jednak wpływają one na poziom zadowolenia z prezentu. A jak wybrać zestaw prezentowy dla kobiet?

Zasada numer jeden: patrz i słuchaj

Wybierają zestaw kosmetyków na prezent (gdzie kupić), trzeba bardzo uważać na uwagi obdarowywanego. Na przykład, dziewczyny często dzielą się tym, jaki krem sprawia, że skóra jest jedwabista, jakie perfumy są najlepsze, jaka szminka utrzymuje się na ustach. Często też można usłyszeć negatywne recenzje: cień do powiek roluje się, dezodorant nie pomaga, krem do rąk ma nieznośny zapach. Wszystkie te niuanse są bezpośrednimi przesłankami i wskazówkami do dokonania właściwego zakupu.

Ważne są również obserwacje zewnętrzne. Jeśli Twoja przyjaciółka, mama lub siostra nosi makijaż w kolorze skóry, fioletowy odcień ust raczej nie zdobędzie jej serca.

Jakie informacje mogą pomóc w zawężeniu poszukiwań?

  • Wiek. Skup się na gamie produktów pielęgnacyjnych przeznaczonych do wieku Twojej skóry;
  • Typ skóry i włosów. Ten jest bardziej skomplikowany, ale przy bliższym poznaniu można go rozgryźć. Dojrzała, sucha skóra lub kręcone włosy, na przykład, oddają go;
  • Cel. Koreańskie marki tworzą na przykład serie kosmetyków na konkretne problemy. Przy bliższej komunikacji mogą pojawić się informacje o problemach ze skórą czy włosami;
  • Jakość. Lepiej dać pierwszeństwo popularnym markom przynajmniej w segmencie średnim, co zmniejszy szansę na błąd;
  • Preferencje. Pamiętaj, jak ważne jest słuchanie i uważne przyglądanie się.

Jak widać, poszukiwanie kosmetyków na prezent nie jest aż tak zniechęcające, zwłaszcza jeśli udało się zebrać wystarczającą ilość informacji. Kiedy już zdecydujesz się na cel podróży, daj pierwszeństwo gotowym zestawom prezentowym, ponieważ sam producent zestawił produkty, które idealnie ze sobą współgrają i uzupełniają swoje działanie.